Telefon
WhatsApp

Adıyaman Tütünü Çelikhan Tütünü Tekel Tütünü

Tütünde İdeal Nem Oranı Ne Kadar Olmalı?

        

Tütünde İdeal Nem Oranı Ne Kadar Olmalı?

Kendi sigarasını sarıp içmek isteyen kişiler ithal ürünlerden kaçınmalıdır. Adıyaman tütünü tütün kullanmak isteyenler için çok ideal bir üründür. Kesinlikle içinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Diğer ürünlerde ise raf ömrü daha uzun olsun diye içinde farklı katkı maddeleri bulunur ve bunlar sağlığa zarar verir.

İyi Tütün Nasıl Anlaşılır?

İyi bir tütünün her şeyi tam orantılı olmalıdır. İçinde bulunan toz oranı yüksek olmamalıdır. Çünkü tozu çok olursa içimi çok kötü olur ve içilmez. Tütünde damar oranına da dikkat edilmelidir. Damarı çok olan tütünün içimi de çok kötü olur. tütünün kıyımı da önemli bir yere sahiptir. Bu genel olarak tütünü tüketen kişinin tercihine kalmış bir durumdur. Çoğunlukta orta kıyım seçilmektedir. Çünkü içimi daha hafif olmaktadır. Tütünün kokusu yani içiminden önce ham maddesinin kokusu da çok önemlidir. Tütünün bu özelliği çok önemlidir. İyi bir tütün kullanmak istiyorsanız bunlara çok dikkat etmek gerekir.

Tütünde Nem Oranı

Yukarıda saydığımız özelliklerin en önemlisi de tütünde bulunan nem oranıdır. Doğru orantıda bir tütün kullanmak ve tükettiğiniz tütünden zevk almak için bu unsur çok önemli bir yere sahiptir. Satın aldığınız tütünün ne çok fazla nemli ne de çok daha kuru olmaması gerekir. aldığınız tütün çok menli bir halde ise çok çabuk bozulma gösterir. Eğer kullandığınız tütün çok kurumuş ise bu da kesinlikle sarılmaz ve dağılır. Bunların her ikisi de tütün içimini ters bir şekilde olumsuz etki bırakır. Tütünün gerçek tadını almanız çok zor olur. Tütünün İdeal nem oranı elinize biraz tütün alın ve kısa bir süre sıkıp bırakın . eski halini alırsa bu ideal bir nem oranıdır.