EVDEN TÜTÜN SARMA İŞI YAPMAK İSTIYORUM

       

EVDEN TÜTÜN SARMA İŞI YAPMAK İSTIYORUM

 

Sigara içmek insan sağlığı açısından her ne kadar zararı bir huy olsa da çoğu birey bu alışkanlıktan bir türlü vazgeçemiyor. Hal böyle olunca her gün birkaç paket bitirenlerden arada bir sigara içenlere kadar bütün bağlarımlıların yakındıkları mevzuların başlangıcında sürekli ödemek mecburiyetinde bırakıldıkları sigara paraları geliyor. Yurt dışından ithal edilen sigaralar için Türkiye’de bulunan firmaların yüksek miktarlarda vergi ödemesi gerekiyor. Her sene vergilere yapılan zamlar ise sigar fiyatlarının artmasına ve kullanıcıların da maddi açıdan sıkıntı yaşamasına neden oluyor.

Sigara fiyatlarının fazla olmasından dolayı şikâyet eden tüketiciler için ülke içine çeşitli firmalar evden tütün sarma işi vererek sigaraları daha uygun maliyetlere tüketicilere sunmaya çalışıyorlar. Bu anlamda büyük bir iş gücüne sahip olunması gerektiği için çoğu insana gelir getirecek bir iş oluyor. Sizde evde Adıyaman Tütünü sarma işi yapmak istiyorsanız bu alanda kendinizi birazcık geliştirerek işe başlayabilirsiniz.

Evden Adıyaman Tütünü Sarabileceğim Firmaları Bulmak

Evden tütün sarmak işi ile meşgul olmak istiyorsanız iki yolu tercih edebilirsiniz. Birincisi bir firmaya bağlı olarak çalışmak ki bunun için size sürekli iş verecek bir adres bulmanız gerekir. Diğeri ise tütünleri kendiniz yapmış olup tekel bayi türü tütün satışı icra eden bölgelere satabilirsiniz.

Tütün satılmasında kendi kendinize üretim yapmak istiyorsanız ne olursa olsun malzemelerinizi uygun satış meydana getiren yerlerden almanız gerekir. Tütün sardıktan sonrasında ise paketleme işlemi yapmanız ve tüketicilere uygun fiyatlara sunmalısınız. Aslına bakarsan bir firma ile anlaşmasanız bile bu işi öğrendikten sonra çevrenizden çok fazla talep alabilirsiniz.

Eğer tütün işinde bir şirket ile çalışmak istiyorsanız Çelikhan tütünü satışı icra eden çeşitli adreslere gitmeniz gerekir. örneğin tekel bayiler ve bu tür bölgeler sizlere büyük firmaların mesajşim adreslerini verebilecek adreslerdir. Tütün sarma işinde yerli tüketicilerden olmak istiyorsanız bir üretim hane açarak da işletmeye başlayabilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Evden Sabun Paketleme İşi Yaparak Gelir Elde Etmek
evde Çelikhan tütünü sararak para kazanma

Evde Tütün Sarma İşi Para kazanmıştırrır Mı?

Evde tütün sarmak eğer bireysel olarak yapılacaksa çok yüksek kazançlar elde etmeyi sağlayabilir. Çünkü piyasa üzerinde bulunan oldukça yüksek miktarlardaki sigaralar yerine çok uygun fiyattan satışa sunmanız yardımıyla hem çok satabilir bununla birlikte günde 50 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

MOBİL CİHAZLARDAN 5 GÜN 24 SAAT GELİR ELDE ETME İMKANI ELDE ETMEK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN!
Bir firma ile tütün sarma işine girecekseniz kazancınız bireysel satışlardan birazcık daha düşecektir. Çünkü firma sizlere sigara için ihtiyaç duyulan bütün maddeleri getirecek ve bir tek üretim parasını ödeyecektir. Durum böyle olunca birazcık daha düşük kazançlar elde etmeniz kaçınılmazdır. Ancak evden tütün sarma işine girdiğinizde dikkat etmeniz gereken bir nokta var. O da şu ki; tütün sarma işi hakkaten ciddi bir iştir ve titizlik ister. En küçük ara vermenizde dahi etkisini gösterir ve asla düzensizliğe gelemez.

Evde Tütün Sarma İşi Yapmak İçin Gerekenler

Evde tütün sarmak için gereken malzemeler genellikle tütün malzemeleri satan yerlerde ve toptancılarda bulunmaktadır. Size gereken ürünleri bu yerlere giderek söylediğinizde yardımcı olacaklardır.

Evde tütün sarma işi için sizlere gerekecek olan en temel ham madde tütündür. Tütünü doğru yerden bulduğunuzda rengine ve kokusuna bakmalısınız. Organik ve farklı maddeler karıştırılmış olarak çeşitli tütünler satılmaktadır. Bundan dolayı siz mümkün olduğunca organik olan ve işinize yarayacak cinsten kaliteye sahip olan tütünler alın.

Tütün sarmak için size gereken bir öteki madde ise filtreli kağıtlar olacaktır. Bu kağıtları bulmak için yine tütüncülere uğrayabilir yahut internet üzerinden sipariş getirtebilirsiniz. Ayrıca tütün yapmak için son zamanlarda üretilen tütün sarma makinelerinden de yardım almanız gerekecektir. Bu makineler bir kutunun içine sığacak kadar minik oldukları için sizi yormayacaklardır.

İlgini çekebilir:  Evde Börek Yaparak Para Kazanma
Tütün sararken başlarda eliniz ayağınıza dolaşabilir çünkü tütün makinesi üzerinde en hızlı kullanmanız gereken organ ellerinizdir. Her şeyin iyi mi yapılacağını bilirsiniz ancak ellerinizi doğru kullanmadığınızda ilk denemeleriniz dilediğiniz gibi sonuç vermeyebilir. Birkaç denemeden sonrasında rahatlıkla evde tütün yapabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Günde iki saat şeklinde bir vakit ayırdığınızda rahatlıkla bir ayda asgari ücret kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Tütün sararak para kazanmak

“Evde Tütün Sarmak İstiyorum Yardımcı Olabilecek Yok Mu?” Diyenlere Tavsiye…

Tütün sarmak sanıldığı kadar rahat bir iş değildir. Evde yapılabilecek işler arasında en karlılarından biri olmasından dolayı bu işi tercih edebilirsiniz sadece bir süre sonrasında ara vermek isteyebilirsiniz. Bu yüzden bir firma ile anlaşmadan önce mutlaka dikkatli olmalı ve düzenli olarak yapmış olup yapmayacağınıza karar vermelisiniz.

Ben bu işi yaparım diye düşünüyorsanız caymak yerine arayışlarınıza devam etmeli ve kazanç sağlayacağınıza kendinizi odaklamanız gerekir. Malzemelerinizi de doğru bir halde seçtiğinizde kazanç kapıları sizlere açılacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. ÇELİKHAN TÜTÜNCÜLER DERNEĞİ
.