WhatsApp

ANKARADA TÜTÜN SATAN YERLER

ANKARADA TÜTÜN SATAN YERLER

        

        

        

        

ANKARADA TÜTÜN SATAN YERLER

        ankarada tütün satan yerlerankara'da açık tütün satılan mekanlar, ankarada nargile tütünü satan yerler
ankarada pipo tütünü satan yerler

ADIYAMAN TÜTÜNÜ

Tütün kullanımı ya da tütün dumanına maruz kalmak, kadınlarda kanser gelişme riskini erkeklere oranla daha çok artırıyor.

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Halk Sağlığı Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazmi Bilir, sigaranın yol açtığı problemler bakımından kadınların erkeklere nazaran daha fazla risk altında olduğunu belirterek, bunun iki nedenden kaynaklandığını dile getirdi.

Bilir, şöyle devam etti:

"Birincisi, hanımlar, sigara içmeseler bile evde eşlerinin sigara içiyor olması sebebiyle sigaradan pasif olarak etkilenmektedir. Sigara içen kadınların sigara dumanından etkilenmesi, hem kendi içtikleri sigaradan aynı zamanda çevrelerindeki adamların sigara içmesinden dolayı iki taraflı olmaktadır. Bunun ötesinde sigaranın yol açtığı hastalıklar bakımından hanımlar, erkeklere bakılırsa daha fazla risk altındadır. Sigara içen kadınlarda akciğer kanseri, kalp hastalığı, kronik bronşit riski erkeklere göre daha fazladır. Son yıllarda akciğer kanserinden ölen hanım sayısı, meme kanseri sebebi ile ölen kadın sayısını geçmiştir. Öte yandan, sigara içen kadınlarda osteoporoz riski yüksektir."

TÜM HABERLER
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM
adıyaman tütünü