ADİYAMAN TÜTÜNÜ NEREDE SATILIR

        ADIYAMAN TÜTÜNÜ NEREDE SATILIR

Adıyaman tütünü alabileceğiniz tek adres adıyaman tütüncüler derneğidir.adıayaman tütüncüler dernegi tütün alabileceğiniz güvenli bir adrestir tütün alın memnun kalmazsanız iade edin iade edebileceginiz güvenilir organik tütün bulabileceginiz tek yer adıyaman tütüncüler derneğidir.

Merhaba arkadaşlar. Ben bir sigara tiryakisiyim. Sigarayı bırakmayı çok denedim ama bir türlü bırakamadım. Sigara fiyatları da çok pahalı olunca tütüne başladım. Ama iyi tütün bulmak hiç kolay olmadı. Bazı sokak satıcılarından Adıyaman tütünü diye aldığım tütünler berbat çıktı. Boğazımı yaktılar. Bende İnternet üzerinden araştırmaya başladım ve www.celikhantutunu.com diye bir siteyle karşılaştım. İlk önce tereddüt ettim. Sonuçta İnternetten görmeden alıyoruz. Ama arayıp bir konuşmak istedim. Arayınca gerçekten tatmin oldum ve hemen sipariş verdim. Tütün 2 gün içinde kapıma geldi. Tadı nasıl mı? Gerçekten mükemmeldi. Ağızda çok hoş bir tat bırakıyor. Gerçekten de orijinal Adıyaman tütünüymüş. Adıyaman tütününü duymayanınız yoktur zaten, anlatmama gerek yok. Ayrıca bir kaç farklı sertlik de damak zevkinize uygun tütünler var. Sadece tütün değil bir çok tütün mamümü satıyorlar. Alt kısımdaki yorum bölümünü okuyunca doğru yerde olduğunuzu anlarsanız zaten. Bir kaç yorumu sizinle paylaşmak istedim:

ahmet: zeynel bey gönderdiğiniz tütün gerçekten güzel ağızda mükemmel bir tat bırakıyor ve kokusu müthiş bal gibi kokuyor valla helal olsun istanbuldaki tütünler yanından bile geçemez 1 günde adresime ulaştı kargo hızlı emeği geçen çalışanlarınıza çok teşekkür ediyorum bundan sonra tütün adresim adıyaman başka tanımam.

mesut bey:adıyaman tütünü nerede satılır diye hiç düşünmeyin zeynel beyi arayın tütününüzü güvenle alın

adıyaman tütünü nerede satılır

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde yetiştirilen tütünler Türkiye’nin en iyi tütünü olarak bilinirler. Hem iklim bakımından hemde yetiştirilme tarzına birebir uyulduğundan Çelikhan tütünü bu anlamda hem talep edilir hemde tütün pazarında rağbet görür.

Ürünlerimiz uygun mevsim ve iklim şartlarında dikilir ve yaklaşık 2 ay sonra kırım kıvamına gelir. Türün yaprağındaki olgunluk belirtileri uygun bulunduğunda dip yaprakların sıyrılması işlemine tabi tutulur. Ardından kurutma fazı da tütün yaprak ayasının kurutulması ve orta ve yan damarların kurutulması olmak üzere iki aşamada yapılır. Soldurma da amaç; gölgede, düşük sıcaklık ortamında, yapraktaki suyun bir miktarının kaybettirilmesidir. Hava sıcaklıklarına bağlı olarak 8-10 gün sonra kurutma işlemi tamamlanır. Kurutulmaları tamamlanmış tütünler temiz ve daha önceden zararlılara karşı ilaçlaması yapılmış depolarda istife alınır

 

Tüm Hakları Saklıdır. ÇELİKHAN TÜTÜNCÜLER DERNEĞİ
.